Що таке «видалення зуба»

Удаление зубов в Харькове

Видалення зуба – це така хірургічна операція, яка полягає в екстракції (витягу) зуба і / або його коренів з альвеоли (лунки).

Видалення зуба на сьогодні стало вимушеною операцією, коли зуб вже немає можливості вилікувати, але, на жаль, ще не стала рідкістю, і є найпоширенішою і частої в стоматології.

Показання к видаленню зуба

Видалення неминуче в випадках, якщо:

  • зуб зруйнований нижче рівня ясен, тобто від зуба залишився тільки корінь; 
  • якщо зуб є джерелом інфекції і має на коренях кісти, що не піддаються ендодонтичному лікуванню, або є причиною інших захворювань, таких як, наприклад, одонгенний гайморит;
  • перелом зуба або кореня в результаті травми;
  • неправильне розташування зуба, що може призвести до трамвування слизової оболонки порожнини рота, язика, ясен;
  • перед ортодонтичним лікуванням, якщо для вирівнювання інших зубів необхідно звільнити місце; 
  • запущена стадія пародонтиту, при якій зуби хитаються, відбувається сильне оголення коренів зубів, і пародонтологічне лікування вже не допоможе.

Звичайно, ніхто не скасовував видалення зуба за ургентними (терміновими) показаннями, коли хворий зуб гноїться і тягне за собою загрозу здоров’ю і життю пацієнта.

Для того, щоб не допустити такої ситуації, рекомендуємо регулярно відвідувати стоматолога для своєчасного лікування, а в разі, коли зуб все ж таки потрібно видалити – не затягувати з візитом до стоматолога-хірурга для проведення планового видалення.

Просте і складне видалення зубів

Удаление зуба Харьков

У стоматологічній практиці розрізняють просте і складне видалення зуба. Це залежить від рівня складності клінічної ситуації, а також від переліку маніпуляцій і інструментарію, які можуть знадобитися для проведення видалення.

Прості видалення зубів, як правило, проходять швидко і безболісно, ​​тому що найчастіше в цій ситуації зуби досить рухливі, мають один-два кореня і для видалення такого зуба не вимагається виконання додаткових маніпуляцій і застосування спеціальних інструментів.

Складні зуби (як правило, це зуби мудрості) з атиповими корінням, атипово розташовані в щелепи, зуби, приховані в кістки повністю або частково, вимагають більшої підготовки до операції. У таких ситуаціях необхідно детальне рентгенологічне обстеження (конусно-променевий комп’ютерний томограф), наявність спеціального обладнання та інструментарію, і, звичайно ж, висока кваліфікація і вміння лікаря. Видалення таких зубів називають складним.

Техніка видалення зуба за останнє десятиліття значно покращилася: стала більш щадною і атравматичною. Для видалення зубів вже не використовують молоток і долото, зараз для роботи використовують пьезотом (ультразвуковий скальпель) і фізіодіспенсер. Ці апарати допомагають стоматологу-хірургу в складних випадках і дають можливість уникнути багатьох ускладнень в післяопераційному періоді

.

Як проходить видалення зуба в SVdent

У загальному випадку видалення зуба в SVdent Харків складається з наступних основних етапів:

  1. Огляд, постановка діагнозу або підтвердження необхідності в видаленні зуба, для чого може бути проведено додаткове рентген дослідження.
  2. Анестезія. Знеболювання – важлива частина проведення операціїпо видаленню зуба. Операція проводиться під місцевою анестезію препаратами, які сильніше новокаїна в 40 разів, при цьому дія їх більш м’яка і ефективніша.
    У виадках, коли пацієнт не може подолати старх перед видаленням зубів або за його бажанням, рекомендовано проведення операції під седацією (під наркозом «уві сні»), але, як показує практика, пацієнти легко переносять звичайні видалення без «наркозу».
  3. Сама операція по видвленню зуба.
    Анатомія коренір зубів залежить від розташування зуба в щелепі. Так, наприклад, передній зуб (резець) має один корінь, а жувальний зуб на верхній щелепі (моляр) – 3 кореня. Переді зуби оточує малий обсяг кістки, а жувальні – більше. Від цього, і від клінічної ситуациї залежить тактика, яка застосовується для видалення зуба.
  4. Після видвлення зуба лікар найчастіше накладає шви на лунку. Це робиться для того, щоб захисстити лунку видаленого зуба від попадання в неї залишків їжі, а також для стабілізації вільних країв слизової, що полегшує післяопераційний період для пацієнта і профилактирує ускладнення.
  5. Після загоєння лунки проводиться огляд і зняття швів. Як правило, це відбувається через 10 днів після видалення зуба..

У стоматології SVdent прийняті стандарти видалення зуба, які гарантують витяг зуба з найменшою травмою для оточуючих тканин щелепи, що в свою чергу полегшує і здешевлює майбутню імплантацію зубів.

Загальні рекомендації після видалення зуба

Для того, щоб післяопераційний період пройшов максимально легко і безболісно, ​​настійно рекомендуємо дотримуватися рекомендацій вашого лікаря! Це прискорить загоєння і допоможе уникнути ускладнень.

Наших пацієнтів ми просимо:

  • не полоскати активно порожнину рота на протязі доби для збереження в лунці кров’яного згустку, який є основою майбутньої кістки, бар’єром для проникнення інфекції з порожнини рота всередину лунки; 
  • не приймати гарячу їжу і напої протягом доби;
  • уникати фізичних навантажень для профілактики постекстракційних кровотеч.

Для зменшення больових відчуттів можна прийняти знеболюючі препарати, прописані Вам хірургом.

Протипоказання до проведення видалення

У деяких випадках видалення зуба чи інше хірургічне втручання проводити не можна в умовах амбулаторного прийому (в умовах стоматологічного кабінету або поліклініці).

До таких протипоказань відносяться:

  • Гострий інфаркт міокарду або інсульт в період півроку після цих захворювань. 
  • Гіпертонічний криз і стан, близкий до нього (високий артеріальний тиск). 
  • Людям з психічними розладами не можна проводити хіругічне втручання в амбулаторних умовах. 
  • Неможна проводити хірургічне втручання в стоматологічному кабінеті і людям з захворюванням крові. Допомога таким пацієнтам повинна надаватися в спеціалізованих лікувальних установах, стаціонарах.

Видалення зуба мудрості

Зубами мудрості називають восьмі зуби в ряду. Ці зуби прорізаються у людини найостаннішими, коли активне зростання щелепних кісток сповільнюється і зубної ряд вже сформований, а іноді і зовсім можуть «спати» все життя. Саме цей факт і відрізняє зуби мудрості від інших. Показаннями до видалення таких зубів можуть бути як загальні показання до видалення, так і свідчення, характерні тільки для зубів мудрості.

Видалення зубів мудрості – це повноцінна хірургічна операція, яка може бути проведена в амбулаторних умовах (стоматологічний кабінет, поліклініка). Тривалість видалення зубів мудрості – від 30 хвилин до 1,5 годин в залежності від складності клінічної ситуації. У складних випадках рекомендовано проведення такої операції в стаціонарних умовах.
Детальніше про видалення зубів мудрості в SVdent читайте тут

.

Часто задавані питання:

Які ускладнення можуть виникнути після видалення зуба?

Після проведення видалення найчастішими ускладненнями можуть бути:

  • кровотеча – раннє ускладнення, можливе після видалення зуба. Найчастіше зустрічається у пацієтів з підвищеним артеріальним тиском, порушенням згортання крові. Таким пацієнтам необхідно сповістити лікаря про наявність такого захворювання до проведення втручання. Якщо така ситуація виникла несподівано (пацієнт не знав про свою проблему), необхідно якомога швидше повідомити доктора про проблему. Доктор дасть рекомендації в телефонному режимі в залежності від Вашої ситуації.
  • Іншим можливим ускладненням може бути альвеоліт – запалення лунки видаленого зуба внаслідок інфікуання їжею або патогенною флорою порожнини рота. Виявляється больовими відчуттями в місті видалення, неприємним гнильним запахом із лунки. В цьому випадку необхідно прийти до лікаря на огляд, як правило, це ускладнення нескладно лікується, але лікування повинен призначити лікар.

Не займайтеся самолікуванням, довіртеся професіоналам!

.

Скільки зубів можна видалити за один раз?

Видалення декількох зубів одночасно можливо – будь-яких конкретних обмежень немає. Це питання вирішує лікар, виходячи з клінічної ситуації в кожному конкретному випадку. Так, наприклад, при підготовці до протезування або імплантації, нерідко проводять видалення декількох зубів одночасно.

Новіков Віталій Володимирович

Статтю підготував стоматолог-імплантолог, хірург

Новіков Віталій Володимирович

Вартість видалення зубу

Маніпуляція чи операціяВартість, грн.
Консультація стоматолога-хірурга0
Видалення зубу / кореню зубу600,00
Видалення зубу / кореню зубу складне1100,00
Видалення  дістопірованого / ретинованого зубу1500,00
Видалення  дістопірованого / ретинованого зубу  з випілюванням кісткової тканини 3500,00
Видалення рухомого зубу, уламку зубу300,00
Видалення стінки зубу300,00
Резекція верхівки кореню3000,00
Видалення молочного зубу400,00
Видалення молочного зубу складне (багатокореневого)600,00
Анестезія 250,00

Стоматологи-хірурги, які проводять видалення зубів

SVdent – комфортно та результативно

Від здоров’я зубів залежить стан всього вашего організму. Тому ми не рекомендуємо терпіти зубний біль та чекати його загострення. Своечасне кваліфіковане лікування заощадить вам не лише нерви, а й гроші.