Коронка з металокераміки – що це за коронка

Зубна коронка – це мікропротез в формі ковпачка, яким покривають зруйнований зуб, культевую вкладку або кріплять до імпланту для відновлення функціональності зубного ряду. При відсутності поспіль більше 1-го зуба застосовують мостовидні протези, які отримують шляхом об’єднання кількох таких «ковпачків».

Металокерамічна коронка – це зубна коронка, каркас у якій (внутрішня невидима частина) виготовлена ​​з металу для міцності, а зверху для естетики покрита керамічною масою, запеченої в вакуумі при температурі 1200 градусів Цельсія. Колір, форма, прозорість керамічної маси виготовляється вручну зубними техніками індивідуально для кожного пацієнта.

Показання для установки МК коронок

Коронки з металокераміки рекомендовані в наступних випадках:

  • При протезуванні, коли зруйновано понад 50% коронкової частини зуба, щоб запобігти його подальшому руйнуванню.
  • При неправильному положенні зубів, яке з тієї чи іншої причини неможливо виправити за допомогою  ортодонтичних конструкцій.
  • При усіляких змінах кольору емалі і порушенні естетикі зубів.
  • При протезуванні на імплантах.
  • Протезування на депульпованих зубах (зуб, в якому видалений нерв) для запобіганню розколу зуба.
  • При паталогічній стертості зубів.
  • Іноді доводиться виготовляти коронки при постійних випаданнях пломб з зубів з тієї чи іншої причини.
  • При великих каріозних процесов зубів, які відновити пломбами з відповідними гарантійними зобов’язаннями не надається можливим.

Переваги і недоліки коронок з МК

З переваг можна виділити: відносну міцність коронок, естетичність, легкість в догляді, стійкість до харчових фарбників, відносну точність виготовлення, низьку вартість в сегменті естетичного протезування, можливість застосування при протезуванні на імплантатах.

Однак у металокерамічних коронок є і недоліки:

  • Даний вид коронок має досить велику товщину (товщина металу + керамічний шар), що вимагає більшого сточування твердих тканин зуба в порівнянні з коронками з оксиду цирконію або безметалової кераміки.
  • Естетика. Природна емаль зуба людини напівпрозора. А керамічне покриття при нанесенні на метал втрачає свою прозорість, що дає непоганий, але все таки не бездоганний зовнішній вигляд конструкціям з металокераміки.
  • Можливість появи тріщін і відколів керамічного шару. Це може виникнути з різних причин, наприклад: при порушенні пацієнтом правил експлуатації протеза, при збільненні навантаження (якщо пацієнт тривалий час жує на одну сторону, так як на іншій стороні у нього відсутні зуби).
  • Збільшені терміни виготовлення.

Етапи установки МК коронок

Установка коронки з металокераміки відбувається в декілька етапів. Для цього пацієнтові доведеться зробити кілька відвідувань стоматолога.
Розглянемо детальніше кожен з етапів установки металокерамічних коронок в стоматології SVdent.

  1. Підготовка зуба під установку коронки: лікування карієсу, пломбування зубів або заміна пломби, якщо в цьому є потреба, зрідка треба депульпувати зуб і встановити вкладку.
  2. Обточування зуба на товщину виготовленої коронки.
  3. Отримання зліпків з обоїх щелеп. Це робиться для розуміння повної картини зубним техніком (людини, яка безпосередньо виготовляє коронку).
  4. Виготовлення тимчасовоъ композитноъ коронки безпосередньо в крыслы для комфортного перебування пацієнта в соціумі (людина може посміхатися, спілкуватися, якщо обточений передній зуб, і якщо зуб «живий» – мінімізація болю при прийомі холодної, солодкої їжі, при чищенні зубів).
  5. Виготовлення, примірка і корекція суцільнолитого каркасу на обточеному зубі (якщо є необхідність).
  6. Примірка, корекція і узгодження з пацієнтом естетичних нюансів і доопрацювання коронки з запеченим керамічним шаром.
  7. Фіксація коронки на обточеному зубі за допомогою постійного цементу з нанесеним шаром глазурі (дає блиск і глянець коронці).

На всіх етапах примірок металокерамічних коронок, тимчасова коронка знімається і фіксується повторно на тимчасовий цемент.

Які сплави використовуються для виготовлення МК коронок

Для виготовлення металокерамічних коронок найчастіше використовуються кобальт-хромовий і нікель-хромовий сплави через баланс ціни та міцності, але також можуть використовуватися золотий, срібний-паладієвий і титановий сплави, які можуть сильно збільшити вартість коронки.

Як доглядати за коронками з металокераміки

Для того, щоб коронки з металокераміки служили вам максимально довго, необхідно дотримуватися якісну гігієну порожнини рота:

  • домашню, використовуючи при цьому як основні інструменти (зубну пасту, зубну щітку, ополіскувач для порожнини рота), так і допоміжні (зубну нитку, іригатор),
  • регулярну професійну чистку в кабінеті стоматолога.

Також необхідно 1 раз на півроку приходити на плановий огляд до стоматолога.

Металокерамічні коронки в SVdent

Стоматологія SVdent пропонує установку металокерамічних коронок двох різновидів виготовлення:

  1. Класична металокерамічна коронка на каркасі з кобальт-хромового сплаву, виготовляеться литним способом.
  2. Металлокерамічна коронка на каркасі, виготовлена за допомогою селективного лазерного спікання. Коронка, виготовлена за цією технологією має ряд переваг перед класичною металокерамічною коронкою: більш точний каркас, немає деформацій як при литтевому способі.

Такий метод виготовлення каркаса обов’язковий при виготовленні протяжних металокерамічних конструкцій (більше 4-5 одиниць поспіль).

Іноді до обох з варіантів додається (за показаннями) керамічне плече для поліпшення естетики місця переходу коронки в зуб.

Терміни виготовлення металокерамічних коронок в Харкові в середньому коливаються від 1,5 до 2,5 тижнів – це залежить від кількості коронок і складності клінічного випадку конкретно у кожного пацієнта.

Гарантія на цілісність металокерамічних коронок в стоматології SVdent становить 1 рік.

Часто задавані питання:

Термін служби коронок з металокераміки.

По суті своїй з керамікою і металевим каркасом статися нічого не може (вони не гниють і не схильні до корозії). Єдине, якщо з тієї чи іншої причини стався скол керамічної маси, не рахуючи травми, – це гарантійний випадок і в перебігу року ми виготовимо новий і замінимо. А ось з опорним зубом може статися що завгодно і через коронку навіть при рентген дослідженні нічого побачити не можна. Рекомендується заміна коронок через 3-4 роки (розпилюється і знімається коронка, оцінюється стан обточеного зуба і виготовляється нова коронка).

Чи можно встановлювати МК коронки на передні зуби?

Так, можна. Протезування металокерамічними коронками – це досить універсальний метод протезування. Коронки з металокераміки ставлять як на жувальні (бічні зуби), так і на передні.

Стоматолог Речкин, SV Dent Харьков

Статтю підготував стоматолог-ортопед, терапевт Речкін Андрій Олександрович

Лікарі SVdent, котрі проводять установку металокерамічних коронок

SVdent – комфортно та результативно

Від здоров’я зубів залежить стан всього вашего організму. Тому мы не рекомендуємо терпіти зубний біль та чекати його загостренняя. Своечасне кваліфіковане лікування заощадить вам не лише нерви, а і гроші.