Що таке цирконієві коронки

Цирконієві коронки – це сучасний, естетичний, біосумісний і доступний вид протезування для людей, які піклуються про своє здоров’я і хочуть добре виглядати. Ці коронки виконані з органічного матеріалу – оксиду цирконію (ОЦ), подібного до емалі з естетики і міцності

Показання для установки коронок

  • Відсутність будь-якої групи зубів
  • Не рівні, не красиві зуби
  • Зруйновані і сильно зруйновані зубизрушенные зубы
  • Протезування на імплантах за допомогою коронок з ОЦ.
  • Алергія на інші види матеріалів для протезування
  • Темні, жовті зуби, зуби з некрасивою формою і не красивими великими пломбами

Види цирконієвих коронок

Коронки з оксиду цирконію бувають однофазні (що не мають шарів) і з керамічним облицюванням.

Однофазні цирконієві коронки можуть бути виконані з напівпрозорого або матового цирконію в залежності від того, яку мету переслідують пацієнт і стоматолог-ортопед.

  • Якщо свій зуб сильно темний, то тоді використовується матовий непрозорий цирконій. 
  • Якщо зуби світлі, то використовується красивий напівпрозорий цирконій.

Коронки з ОЦ бувають з керамічним облицюванням. У цьому випадку ми можемо максимально підібрати колір і прозорість майбутньої конструкції, що вимагається в протезуванні, наприклад в першу чергу для видимих ​​зон (зони посмішки).

Переваги коронок з оксиду цирконію

Переваги коронок з оксиду цирконію великі. Вони міцні, гіпоалергенні, кольоростабильні, під них не треба видаляти нерв (при відсутності показань), не треба багато обточувати зуб, вони виглядають як справжні зуби, не запалюється ясна. Металокерамічні коронки, металеві та пластмасові коронки не можуть похвалитися всім перерахованим вище.

На які зуби ставлять коронки з оксиду цирконію

Цирконієві коронки ставлять на як живі, так і депульповані зуби (зуби, в яких вилучено нерв). Спеціально видалення нерва не потрібно, як це роблять для установки конструкцій з металокераміки.

Коронки з оксиду цирконію можна встановлювати на будь-яку групу зубів, як на передню (зону посмішки), так як вони дуже естетично виглядають, так і на жувальну, тому що оксид цирконію має високу міцність. З оксиду цирконію можна робити і мостовидні протези. Вони витримують достатнє навантаження.

Термін служби цирконієвих коронок

За нормами на коронки встановлено гарантійний строк експлуатації 2 роки. Але! Це зовсім не означає, що через 2 роки Ваші коронки зіпсуються, і їх потрібно буде міняти. При правильній експлуатації, дотриманні правил гігієни і під наглядом вашого стоматолога-ортопеда, коронки з оксиду цирконію Вам можуть прослужити 8 -12 років.

Установка коронок з ОЦ в SVdent. Етапи

Етапи установки і виготовлення коронок з оксиду цирконію в SVdent:

Перший етап. Обробка зуба і отримання і отримання зліпків

Це відбувається в один візит. В цей же візит ми можемо виготовити тимчасову пластмасову коронку, якщо це, наприклад, передній зуб. Визначаємо колір майбутньої коронки.

Другий етап. Примірка ескізу майбутньої коронки або моста

Технік сканує наші зліпки і отримує 3D модель зубів пацієнта і вже в комп’ютерній програмі моделює 3D модель майбутньої коронки. Програмує цю модель в спеціальну фрезерну установку, де виточується коронка спочатку з пластика. Цю пластикову коронку ми міряємо на другому відвідуванні. При необхідності ми її коригуємо і передаємо наші корективи зубному техніку в лабораторію.

Заключний етап. Фіксація коронки

Технік запускає вже відкориговану 3D модель знову у фрезерну установку і в цей раз він вже виточує коронки з матеріалу майбутньої коронки – оксиду цирконію. Запікає її в спеціально печі, після чого коронка стає міцною. Покриває коронку спеціальними фарбами, надаючи їй природність і натуральність зубної емалі. Коронка готова до фіксації. Ми її ще раз перевіряємо за якістю в роті і фіксуємо на міцний цемент.
Через дві години можна їсти будь-яку їжу, як тверду так і ту, що містить фарбникі.

Чи потрібно депульпувати зуб (видаляти нерв) під коронку з ОЦ?

Багатьох цікавить: чи треба видаляти нерв з зубу, щоб встановити коронку з оксиду цирконію?

Відповідаємо: Ні, не потрібно!

Якщо зуби в природній рівній дузі, якщо нам не потрібно робити кардинальну реконструкцію, то видаляти нерви не треба.

Видалення нерва (депульпація) буде потрібно в разі, коли в зубі, на який ми хочемо встановити коронку, наприклад, є глибокий каріозний процес або карієс дійшов до нерва.

.

Коронки з оксиду цирконію на імплантах

Коронки з оксиду цирконію використовуються для протезування на імплантатах. Тому, що воні міцні і гіпоалергенні.
Так само можна виготовити оксид цирконію з керамічним облицюванням при протезуванні на імплантатах. Наприклад: при імплантації та протезуванні передній групи зубів. комбінація Титану (імпланти) і Оксиду Цирконію – добре прогнозований результат, так як обидва матеріали біосумісні для організму

.

Часто задавані питання:

Жовтіють чи цирконієві коронки?

Коронки з оксиду цирконію стабільні і не жовтіють. При належному догляді і дотриманні правил гігієни, коронка однаково виглядає як після установки, так і через 10 років.

Чи можна відбілити коронки з оксиду цирконію?

Коронки з оксиду цирконію не відбілюються в умовах ротової порожнини. Тому, якщо ви хочете встановити цирконієві коронки на 2-3 відтінки світліше, ніж ваші рідні зуби, рекомендуємо пройти процедуру відбілювання зубів перед установкою коронок

Чи можна металокерамічні коронки замінити на цирконієві коронки?

У багатьох пацієнтів виникає таке питання. Звісно так!. Після того, як ми їх замінимо, пацієнт отримує здорові красиві ясна і високу естетику посмішки.

Стоматолог Гринберг

Статтю підготував стоматолог – терапевт, ортопед Грінберг Радислав Олександрович

SVdent – комфортно и результативно

От здоровья зубов зависит состояние всего вашего организма. Поэтому мы не рекомендуем терпеть зубную боль и дожидаться ее обострения. Своевременное квалифицированное лечение сэкономит вам не только нервы, но и деньги.