Лечение кариеса Харьков

Що таке карієс

Карієс – це захворювання твердих тканин зуба. Процес хвороби складний і порівняно повільний. Поширений карієс дуже широко: за даними медичної статистики карієсом хворіють понад 90% людей. Починається карієс непомітно, з невеликих цяток на емалі зуба. Якщо вчасно не розпочати лікування карієсу, це може призвести до значного руйнування зуба.

Причини захворювання на карієс

Причин карієсу, зазвичай, не одна, а декілька. Карієносні бактерії (кислоформуючі стрептококи) створюють осередок демінералізації емалі при збігу та взаємодії безлічі різних факторів. Це і наявність мікроорганізмів, і режим харчування, і кількість слиновиділення, кількість фтору, що надходить в організм, та багато інших. Особливо важливими вважаються такі фактори, як сприйнятливість зубної поверхні до діяльності бактерій, наявність вуглеводів у залишках їжі та час.

Симптоми карієсу

Симптоми залежать від стадії карієсу.

  • Поверхневий карієс: невелика цятка на зубі, біла або темна, яка показує початок процессу пошкождення (демінералізації) емалі. Ви можете відчувати короткочасний біль, наприклад, від холодної їжі, або від солоного чи солодкого. У цій стадії хвороба ще перебуває в межах емалі.
  • Средній карієс: патологічний процес починається вже під емаллю, в зубній тканині, яка називаеться дентин.
  • Глибокий карієс: відбуваються значні зміни дентину, виникає каріозна порожнина всередені зуба, яка за розмірами може бути значно більшою від зовнішнього пошкодження емалі. Ви відчуваєте короткочасний біль вже і після припинення дії холоду або інших факторів.

Можливі ускладнення карієсу

Якщо карієс своєчасно не лікувати, то дуже ймовірні такі оклади хвороби як пульпіт, періодонтит, кіста зуба, флюс та подальші великі проблеми зі здоров’ям.

Методи лікування карієсу

Щоб призначити лікування карієсу, стоматолог проводить огляд та діагностику. Чим частіше ви відвідуєте стоматолога, тим вищий ваш шанс на призначення мінімального за складністю та вартістю лікування.

Ремінералізуюча терапія

У разі поверхневого карієсу можливе відновлення мінералізації емалі. Пошкоджені місця зуба обробляються спеціальними розчинами кислот, препаратами кальцію та фтором. Препарати наносяться шляхом аплікації. Найбільш ефективний цей метод при білих непігментованих плямах на початковій стадії розвитку карієсу..

Пломбування каріозної порожнини

У випадках середнього та глибокого карієсу основним методом лікування є пломбування хворого зубу. Ця процедура включає наступні етапи:

  • місцева анестезія зуба;
  • ретельне очищення зуба від нальоту;
  • накладання ізолюючої системи, наприклад, коффердам;
  • видалення уражених тканин бормашиною, включає видалення нависаючих країв емалі та інфікованого дентину;
  • у разі глибокої каріозної порожнини лікар розмістить в ній спеціальні лікувальні прокладки;
  • формування порожнини, в якій буде встановлена пломба;
  • антисептична та адгезивна обробка порожнини в залежності від матеріалу пломби;
  • пломбування;
  • шліфування та полірування місць контакту пломби з сусідніми в протилежному ряду.

Тривалість лікування карієсу та ціни

Як правило, тривалість лікування одного зуба не перевищує однієї години. Оскільки основним методом лікування карієсу є встановлення полімерної плом+би, з орієнтовними цінами ви можете ознайомитися на сторінці Пломбування

Лікування карієсу під час вагітності

Традиційно існує думка, що лікування карієсу у вагітних краще проводити без анестезії. Проте останні медичні дослідження не підтверджують цих побоювань.

Лікування карієсу молочних зубів

Трапляється, що батьки не надають великої уваги лікуванню молочних зубів у дітей, вважаючи, що вони тимчасові і все одно потім поміняються на постійні. Додатковим аргументом для такої позиції є бажання захистити дитину від зайвих нервових переживань під час відвідування стоматолога. Однак це може створити певні проблеми з майбутніми дорослими зубами. Рання втрата молочного зуба може призвести надалі до необхідності вирівнювання зубного ряду, не кажучи вже про проблеми через постійну інфекцію в роті. Тому не відкладайте лікування карієсу навіть молочних зубів.

Профілактика карієсу

Ми рекомендуємо проводити профілактику карієсу за двома напрямками, по-перше, усунення загрозливої ​​гігієнічної ситуації в ротовій порожнині і, по-друге, зміцненням карієсрезистентності емалі зуба.

Відповідно, заходи профілактики карієсу такі:

  • щоденний догляд за порожниною рота;
  • зменьшення, по можливості, вживання цукру;
  • чищення зубів фторвмісними зубними пастами;
  • застосування спеціальних ополіскувачів для рота;
  • регулярний огляд у стоматолога з перервою не більш 6 місяців
  • фторування спеціальними аплікаціями.

SVdent – комфортно та результативно

Від здоров’я зубів залежить стан всього вашего організму. Тому мы не рекомендуємо терпіти зубний біль та чекати його загостренняя. Своечасне кваліфіковане лікування заощадить вам не лише нерви, а і гроші.