Що таке процедура «Vector-терапії»

Процедура Vector-терапії – це ефективний та безболісний нехірургічний (без розрізів) метод лікування захворювань пародонту (тканин, що оточують зуб). Назва «Vector-терапія» походить від назви самого апарату «Vector Paro», за допомогою якого проводять однойменну процедуру.

Цей метод використовують для глибокого очищення кореня зуба від під’ясенного каменю, біоплівки (мікробної плівки), при цьому так само відбувається полірування кореня (без пошкодження твердих тканин) і паралельно з цим стерилізація пародонтальних кишень (протранство, що утворюється між зубом та ясною з втратою прикріплення слизової до кореня зуба).

Очищення відбувається за рахунок імпульсної подачі спеціальних ліків – Vector Fluid polish. Це суспензія з гідроксіапатитом, фосфатом кальцію та ароматом свіжої м’яти. Засіб допомагає безболісно, ​​мінімально інвазивно очищати поверхні зубів, протезів та коріння за допомогою Vector апарату.

Які захворювання ясен лікують апаратом Vector

Vector-терапія – це курс лікування захворювань ясен, що складається з кількох процедур. Вона допоможе впоратися з такими захворюваннями тканин пародонту, як:

Принцип роботи апарату Vector

Апарат «Vector Paro» – це унікальний апарат для пародонтальної терапії, розроблений вченими Німеччини і не має аналогів у світі.

Принцип роботи апарату Vector досить простий::

За допомогою ультразвукових коливань в області між яснами і коренем зуба створюється зона, в якій гинуть патогенні бактерії, а найдрібніші частинки порошку Vector Fluid polish, що очищає , полірують поверхню кореня. За допомогою паралельних потоків води пародонтальні кишені інтенсивно промиваються. За рахунок гідродинамічного ефекту кількість мікроорганізмів значно скорочується і це без пошкодження м’яких тканин. Ефективно усувається неприємний запах із рота.

Результат Vector-терапії

Результат пацієнти помічають після проведення першої процедури: йде запалення, набряк і кровоточивість ясен. Неприємний запах із рота так само не турбує. При дотриманні рекомендацій лікаря-пародонтолога та систематичному проведенні лікування ясен, вдається досить швидко досягти стійкої ремісії процесу.

На фото результат через 1 місяць у пацієнта із агресивною формою пародонтиту. Звернення було зі скаргою на кровоточивість ясен, виділення гною та рухливість зубів. У даного пацієнта проведено комплексне чищення та 3 сеанси Vector-терапії. Досягнуто стабільного результату. Як видно на другому фото: у ясен зникло почервоніння, пройшов набряк і пухкість ясен.

вектор терапия в харькове
Фото 1. До Вектор-терапії
вектор терпия харьков
Фото 2. Після Вектор-терапії

Як проходить сеанс Vector-терапії в SVdent

  1. Перед призначенням та проведенням Vector-терапії проводиться огляд та консультація лікаря-пародонтолога, діагностика стану тканин пародонту. Призначаються рентгенологічні дослідження, за якими можна оцінити стан кісткової тканини.
  2. Наступним етапом проводиться комплексне очищення порожнини рота, в яку включено ультразвукове зняття зубних відкладень, очищення Airflow (при необхідності), глибоке фторування емалі зубів.
  3. Далі лікар приступає безпосередньо до проведення Вектор-терапії, яка вимагатиме кількох сеансів, терміни яких призначає лікар-пародонтолог. ! Варто відзначити, що найважливіші – це перші 2 сеанси, які ми настійно не рекомендуємо пропускати, оскільки саме вони визначають ефективність та стабільність результату.

Після першого сеансу вектор-терапії рекомендовано::

  • змінити зубну щітку на нову, щоб унеможливити «підселення» патогенної мікрофлори зі старої щітки;
  • використовувати протягом 7 днів антисептик Хлоргекседин 0.05% як ополіскування або ротових ванн;
  • можуть бути призначені спеціальні мазі, що містять, наприклад, метронідазол, для прискорення загоєння ясна та профілактики приєднання інфекції, терміном до 14 днів.

Як часто необхідно робити Vector?

Лікарями-пародонтологами Стоматології SVdent була розроблена ефективна та результативна схема проведення процедури Vector-терапії, яка складається з кількох процедур, що проводяться з певною періодичністю:

  • проводиться 1й сеанс Vector-терапії;
  • через 3-6 тижнів (залежно від ступеня захворювання) проводиться 2-й сеанс;
  • далі проміжок між проведенням сеансів збільшують, оскільки досягається фаза ремісії (зупинення) захворювання. Терміни проведення поступово збільшують, щоб закріпити результат;
  • через 3 місяці проводиться сеанс Vector-терапії підтримуючий, який спрямований на підтримання досягнутого результату;
  • через 6 місяців проводиться ще сеанс Vector-терапії підтримуючий;
  • далі необхідність та терміни проведення наступних сеансів встановлює лікар-пародонтолог.

Чи є протипоказання у Vector-терапії?

Спектр протипоказань до лікування апаратом Vector Paro вкрай вузький і обмежується лише наявністю у пацієнта онкологічних захворювань, встановленого кардіостимулятора, алергії на компоненти Vector Fluid polish. У перший та останній триместр вагітності жінкам також не рекомендується Vector-терапія.

Часто задавані питання:

Чи можна робити вектор, якщо є коронки та імпланти?

Так, не тільки можна, а й треба! Професійна гігієна потрібна не лише зубам, а й конструкціям, які на них встановлені. Імпланти обробляються спеціальними насадками, які є у наборі Vector Paro.

Що буде, якщо пропустити сеанс Vector-терапії?

Стабільність та ефективність результату, як і його довгостроковість, залежить від виконання пацієнтом призначень лікаря. Повинні дотримуватися термінів відвідування, які часто призначаються індивідуально.

Статтю підготовала стоматолог-терапевт, пародонтолог

Вороніна Альона Владіславовна

Лікарі, які проводять Вектор-терапію:

SVdent – комфортно та результативно

Від здоров’я зубів залежить стан всього вашего організму. Тому ми не рекомендуємо терпіти зубний біль та чекати його загострення. Своечасне кваліфіковане лікування заощадить вам не лише нерви, а й гроші.