фторирование зубов детей харьков

Мета фторування молочних зубів

Найпоширенішою хворобою на планеті є карієс. І загроза ця стосується не тільки постійних зубів, а й молочних. Для того, щоб протистояти розвитку карієсу молочних зубів, стоматологи SVdent проводять процедуру фторування зубів у дітей, яка дозволяє зміцнити емаль, а значить є ефективною профілактикою зубного карієсу.

Мета фторування – наситити тканини зуба іонами фтору: мікрочастинки фторидів проникаючи в емаль і пори дентину, заповнюють порожнечі. В результаті чого відбувається зміна структури тканини – вона стає більш щільною, а значить більш стійкою до руйнування.

Причиною виникнення карієсу є розмноження в зубному нальоті бактерій, зокрема Streptococcus mutans і Lactobacillus. У процесі життєдіяльності вони поглинають вуглеводи і виробляють органічні кислоти. Особливо активно їх життєдіяльність відбувається при великому споживанні цукру.

Фторид робить основний вплив, порушуючи механізм демінералізації емалі. Коли pH знижується нижче 5,5, кислоти розчиняють гідроксиапатит, який є базовим компонентом зубної емалі. Цей процес і є демінералізацією. Коли людина не споживає цукру, відбувається відновлення або реминерализация зубної емалі. Поразка зуба виникає, коли швидкість реминерализации нижче швидкості демінералізації.

Фториди здатні утворювати фторапатити, які більш стійкі до кислого середовища, і, відповідно, захищають зуб він руйнування, поки відбувається реминерализация.

фторування молочних зубів у дітей харків

Яка користь від фтору

В організмі людини фтор виконує багато різних функцій, а саме:

 • Поряд з фосфором і кальцієм бере участь в утворенні і зміцненні кісткової тканини і зубної емалі (в тому числі, сприяє прискоренню зрощення кісток при переломах);
 • На момент народження у дитини є зачатки молочних зубів, але немає ще зачатків постійних, а дозрівання, зростання, і формування зубної емалі відбувається вже після народження, і фтор в цьому відіграє дуже важливу роль.
 • Стимулює процеси кровотворення (сприяє формуванню, розвитку і дозріванню еритроцитів, тромбоцитів і лейкоцитів); тобто, фтор допомагає функціонувати кровоносній системі
 • Виводить з організму солі радіонуклідів та важких металів;
 • Сприяє зміцненню імунітету
 • Сприяє здоровому росту нігтів і волосся.

Показання для проведення фторування

Дана процедура є більше профілактичної, ніж лікувальної. під час її проведення у маленького пацієнта не виникає ніяких больових відчуттів.

Цю процедуру призначають тільки в разі потреби, а саме:

 • при дефіциті елементу, що відповідає за міцність емалі.
 • при наявності передумов до розвитку карієсу або виявленої
 • схильності до цього захворювання
 • при підвищеній чутливості емалі.

Як часто можна проводити фторування дітям?

Регулярність процедури залежить від стану зубів. одним діткам досить буде робити процедуру раз в 6 місяців, іншим частіше. Як часто потрібно робити – вам підкаже дитячий стоматолог.

Чи є протипоказання?

Як і інші медичні маніпуляції, фторування має свої протипоказання. Проведення такої процедури не рекомендовано:

 • При алергічнійї реакції на будь-який з компонентів в ремінералізуючому складі
 • Якщо у пацієнта існує ураження зубів ендемічним флюорозом, викликаним надлишком в організмі фтору, споживаного з водою і продуктами харчування
 • Множинний карієс, спочатку потрібно вилікувати карієс.

Фторування молочних зубів у Харкові

 • Перед проведенням процедури лікар проводить огляд і консультацію
 • Потім проводиться гігієнічна чистка порожнини
 • Наступним етапом буде саме фторування. У стоматології SVdent (Харків) фторування виконується за допомогою кап.

Спеціальна капа наповнюється гелем з приємним смаком (полуничним, банановим, апельсиновим) і поміщається в ротову порожнину на час від 1 до 4-х хвилин. Це дозволяє повністю покрити зуби дитині фторсодержащим складом, не завдаючи йому ніяких незручностей.

Після процедури просимо утриматися від прийому їжі і води на 30 хвилин.

Часті запитання:

З якого віку можна робити фторування дітям?

Перше фторування зубів рекомендується проводити, коли дитині виповнилося 2 роки. Процедура абсолютно безболісна і не викликає у малюків ніякого дискомфорту.
Фторпрофілактика дозволяє надійно захистити крихкі зуби малюка від карієсу.

Чи можна в домашніх умовах виконати процедуру фторування?

Ні, проводити фторування в домашніх умовах без консультації лікаря не рекомендовано!
Якщо Ви хочете зміцнити емаль зубів своєї дитини, рекомендуємо:

 • додати в раціон продукти, що містять фтор (рибу і морепродукти, горіхи, зелений і чорний чай)
 • використовувати в щоденній гігієні пасту з вмістом фтору.

Автор статті: стоматолог-терапевт, дитячий стоматолог Вороніна Альона Владиславівна

Лікарі, які проводять фторування молочних зубів:

SVdent – комфортно та результативно

Від здоров’я зубів залежить стан всього вашего організму. Тому мы не рекомендуємо терпіти зубний біль та чекати його загостренняя. Своечасне кваліфіковане лікування заощадить вам не лише нерви, а і гроші.